Mersin Web Tasarım Ajansı ve Yazılım Şirketi | Mavi Kedi
Facebook Whatsapp

Web Tasarımda Son Trend ve Teknolojiler

Web tasarım ve teknoloji hergün bir yenilik ve yeni trendler ile karşımıza çıkıyor. Web tasarımda son trendlerden bir tanesi flat tasarım ve pastel renklere sahip, fullscreen ve mobil uyumlu sitelerdir. Dijital araştırmalar sonucunda telefon kullanımının bilgisayar kullanımına göre çok daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. İnternet sitelerinin ziyaretçi sayısının büyük bir oranını mobil almaktadır.

Web Tasarımda Son Trend ve Teknolojiler

Web tasarım ve teknoloji hergün bir yenilik ve yeni trendler ile karşımıza çıkıyor.  Web tasarımda son trendlerden bir tanesi flat tasarım ve pastel renklere sahip, fullscreen ve mobil uyumlu sitelerdir. Dijital araştırmalar sonucunda telefon kullanımının bilgisayar kullanımına göre çok daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. İnternet sitelerinin ziyaretçi sayısının büyük bir oranını mobil almaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi web tasarımda pastel renkler ve flat tasarımlar yeni trendler arasında. Flat bir tasarım yapmak istiyorsanız bunu bir çok farklı yolla yapabilirsiniz. Mavi Kedi Reklam Ajansı olarak flat tasarımlarımızda bootsrap alt yapısını kullanmaktayız. Bootsrap alt yapısı ile modern flat tasarımlara sahip responsive (cihaza ve ekran boyutuna göre şekillenen) tasarımlar oluşturmaktayız.

Web sitesinde animasyonlar ve bazı hareketlilikler için Flash teknolojisi kullanılırdı. Flash teknolojisi animasyon için süper bir kaynak olsada, arama motoru optimizasyonu sorunları, çalışması için bir plugin gerektirmesi ve günümüzde tarayıcı ve mobil cihaz sorunları gibi bazı sebeplerden dolayı artık tercih edilmiyor. Flash teknolojisi yerine HTML5, Css3 ve Javascript dilleri ile animasyonlar ve site içerisine dinamiklik katabilecek hareketler tasarlanabiliyor. Html, Css3 ve Javascript hemen hemen her cihaz ve tarayıcıda sorunsuz çalışmaktadır.

Sosyal Medya :

500
Proje Tamamlandı
6039
Çalışma Günü
12078
Çay / Kahve İçildi

Özgün Web Tasarım

Web tasarımlarımız müşterilerimize, müşterimizin sektörüne, müşterimizini müşterilerine hitap ediyor.

Projenizi sipariş etmeye hazır mısınız?